استارتاپ دمو بسته بندی محصولات کنجدی

شرکت توسعه کارآفرینی و نوآوری دونار با همکاری فرمانداری شهرستان اردکان، اداره صنعت، معدن و تجارت اردکان، اتحادیه صنف حلوا ساز و عصار شهرستان اردکان ، دانشگاه اردکان، سازمان آموزش فنی وحرفه­ ای و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد و شهرستان اردکان برگزار می­ کند:

رویداد استارت ­آپ دمو بسته بندی محصولات کنجدی

 31 تیر الی 30 مهر 1402

با توجه به مزیت نسبی استان یزد با محوریت شهرستان اردکان در زمینه تولید محصولات کنجدی، بسته­ بندی یکی از موارد بسیار حائز اهمیت در توسعه محصول، تبلیغ و بازاریابی و امور صادراتی است. لذا، برآن شدیم تا با بررسی مجدد این مهم و با نگاهی به میراث فرهنگی و هنر و ترویج گردشگری خوراک و کشاورزی، برای بسته ­بندی محصولات کنجدی تلاشی مضاعف کنیم تا ضمن حفظ اعتبار استان در زمینه تولید و فروش محصولات کنجدی، بسته ­بندی­ محصولات همگام با نیاز روز بازار و منطبق با ضوابط بسته بندی بهداشتی و استاندارد باشد.

 


سه محور برگزاری رویداد :

الف. محور اصلی

- طراحی و تولید (نمونه اولیه) بسته­ بندی برای محصولات کنجدی

نکته: بسته­ بندی شامل ظرف، برچسب(لیبل)، رنگ و طراحی متناسب با کالا است.

(در روز افتتاحیه، نمونه محصولات و نیاز ویژه تولیدکنندگان در جلسه اعلام خواهد شد)

ویژگی­ های­ توصیه ­شده این محور:

- تهیه بسته­ بندی با تلفیق صنایع دستی و میراث فرهنگی

- طراحی بسته­ بندی با الهام از و یا تلفیق با آثار هنری

 


ب. محورهای تخصصی (با نگاه ویژه برای صادرات)

- طراحی و تولید (نمونه اولیه) بسته ­بندی با دیدگاه تخصصی بازاریابی و فروش

- طراحی و تولید (نمونه اولیه) بسته­ بندی با دیدگاه تخصصی محصولات ارگانیک

نکته: بسته ­بندی شامل ظرف، برچسب(لیبل)، رنگ و طراحی متناسب با کالا است.

(بسته ­بندی برای بازار هدف کشوری خاص به پیشنهاد تولیدکننده یا شرکت­ کننده می­ تواند باشد)

ویژگی­ توصیه ­شده این محور:

- رعایت الزامات و ضوابط بسته ­بندی برای صادرات به کشور(های) هدف

 


ج. محور تحلیلی

- بررسی، ارزیابی، مقایسه و تحلیل بسته­ بندی­ های موجود در بازار برای محصولات کنجدی ارائه شده در رویداد با ارائه نمونه­ جهت انتخاب بهترین گزینه­ ها

ویژگی گزارش این محور:

گزارش باید منطبق با معیارهای پژوهشی، مستند، دارای عکس و نمونه فیزیکی و جدول تحلیلی باشد.

 

چگونگی برگزاری رویداد:

رویداد استارت­ آپ دمو بسته ­بندی محصولات کنجدی توسط شرکت توسعه کارآفرینی و نوآوری دونار برای رفع نیاز بسته­ بندی تولیدکنندگان محصولات کنجدی و از طریق شرکت­ کنندگان در رویداد انجام خواهد شد. برگزاری رویداد برای دریافت ایده­ های بیشتر و مناسب، منتورینگ آن­ها و بررسی کارشناسی جهت طراحی بهینه بسته ­بندی است و به منزله خریدن طرح نیست. اما، بدون تردید، شرکت ­ها، طراحان و دانشجویان در اعلام هزینه طرح شرایط همکاری مساعدی را اعلام خواهند نمود.

در این رویداد، تولیدکنندگانی که نیاز به بسته­ بندی جدید دارند، درخواست مشارکت خود را بعد از فراخوان، با مطالعه دستورالعمل مشارکت در رویداد درج ­شده در وب سایت، دریافت فرم و فرستادن ایمیل به دبیرخانه رویداد ثبت می­ کنند و متعاقباً شرکت­ کنندگان در رویداد، برای آن نیاز (طراحی بسته ­بندی)، اقدام خواهند کرد. اعلان عمومی و درخواست برای مشارکت، اولین گام در اجرای رویداد است. بعد از مشخص ­شدن  تولیدکنندگان و نوع محصولات کنجدی، اقدام برای رفع این نیاز در بین گروه­ های مختلف اعم از دانشجویان هنر، کارآموزان فنی و حرفه­ ای، طراحان گرافیک و شرکت ­های چاپ و بسته ­بندی انجام خواهد شد. سه محور برای این رویداد در نظرگرفته شده تا ضمن حفظ جامعیت، نیازهای متنوع را در زمینه بسته­ بندی پاسخگو باشد. دومین گام مهم در این رویداد، جلسه افتتاحیه است که شامل جلسه تبیین نیاز، جلسه رو در رو برای شرکت­­های علاقمند و کارفرمایان و پنل گفتگو در مورد بسته­ بندی است. یک روز بعد از افتتاحیه، کارگاه آموزشی برای طراحی و تولید بسته­ بندی، به عبارتی اولین روز آموزشی، برگزار خواهد شد. سپس، در گام سوم طرح­ های پیشنهادی محصولات برای روز پایش اولیه ارسال خواهند شد و  تولیدکنندگان، طرح اولیه مورد نظر خود را جهت پرورش و تکمیل کردن توسط طراح انتخاب می­ کنند. بعد از پایش اولیه، دومین روز آموزشی و منتورینگ نیز به صورت تخصصی برگزار می ­شود. چهارمین گام، روز داوری نهایی و ارائه نسخه فیزیکی اولیه از طرح­ ها می ­باشد. آخرین گام، روز اختتامیه جهت اعلام برندگان و تقدیر از نفر یا نفرات برتر و انعقاد قرارداد بین کارفرمایان و طراح است. در پایان این مرحله، برای تشویق هرچه بیشتر شرکت­ کنندگان و ترویج موضوع بسته­ بندی، به مدت 3 روز در نگارخانه جریان، آثار منتخب به نمایش درخواهند آمد.


نحوه ثبت ­نام تولیدکنندگان:

ثبت نام از طریق شماره تماس دبیرخانه (09359627137) و یا ایمیل dunar.company@gmail.com  و فقط در بازه زمانی اعلام ­شده قابل انجام است.

تبصره 1 : ثبت نام قطعی تولیدکننده به منزله انعقاد قرارداد با مجری و اجرای مفاد مالی آن است.


نحوه ثبت نام شرکت کنندگان :

1- ثبت نام تنها از طریق دریافت فرم اولیه از وب سایت www.yazdino.com  امکان­ پذیر است. لطفاً برای مکاتبه رسمی، ارسال فرم درخواست و فایل طراحی به دبیرخانه، از طریق ایمیل dunar.company@gmail.com اقدام نمایید.

2- تمامی اطلاع ­رسانی­ ها تنها از طریق وب­سایت معرفی­ شده (www.yazdino.com) و طبق جدول اعلامی انجام خواهد شد. درصورت بروز هرگونه مشکل با ایمیل dunar.company@gmail.com در تماس باشید.

تبصره 1 : هرگونه تغییر در زمان­ بندی یا اجرای مراحل رویداد از طریق وب سایت www.yazdino.com اعلام می­ گردد.

تبصره 2 : همچنین اطلاع رسانی اولیه در وب سایت ایوند و دانشگاه اردکان نیز انجام می­ شود.

3- دریافت تصویر با کیفیت از طراحی سه بعدی (با حداقل حجم 600 کیلوبایت تا حداکثر 6 مگابایت) آثار در کلیه بخش ­های رقابتی تا تاریخ ذکر شده در جدول زمانبندی رویداد امکان­ پذیر بوده و قابل تمدید نمی ­باشد.

4- اعلام نتایج داوری و تقدیر از برگزیدگان تقریباً همزمان با روز جهانی غذا طی مراسم اختتامیه در دانشگاه  اردکان مورخ 25 / 07 / 1402 انجام می­ گردد.

 


الزامات اولیه و شرایط پذیرش شرکت­ کنندگان در رویداد:

1- کلیه متقاضیان از سراسرکشور در قالب فردی و گروهی (یک نفر به نمایندگی) مجاز به ارسال آثار در بخش رقابتی با توجه به محورهای رویداد خواهند بود.

2- هزینه مشارکت در رویداد برای برای دانش­ آموزان، دانشجویان و کارآموزان فنی و حرفه ­ای با حمایت شرکت دونار رایگان است. هزینه مشارکت برای افراد حقیقی هر نفر 1000.000 ریال و برای شرکت ­­ها (اشخاص حقوقی) 5000.000 ریال است.

تبصره 1 : همزمان با اعلام آمادگی برای مشارکت در رویداد و تکمیل و ارسال فرم، هزینه ثبت نام باید به شماره حساب 0116977759003 نزد بانک ملی شعبه خیابان مسجد جامع به نام شرکت توسعه کارآفرینی و  نوآوری دونار واریز و تصویر فیش واریزی به همراه فرم ثبت نام به ایمیل dunar.company@gmail.com ارسال گردد.

تصبره 2 : ثبت نام آنلاین در این رویداد از طریق لینک ایوند به آدرس زیر نیز میسر است. 

https://evnd.co/yE0lV

2- کلیه متقاضیان با ثبت ­نام تصدیق می­ کنند که آثار ارسالی برای این رویداد ضمن دارا بودن اصالت، تولید و نوآوری فردی یا تیمی آن ­ها­ بوده و در هیچ رویداد یا مسابقه دیگری به اشتراک گذاشته نشده است.

3- ایده ­های ارائه شده باید توسط متقاضیان خلق و تولید شده باشد و کپی کردن آثار از منابع ایرانی و خارجی ممنوع بوده و در صورت احراز، موضوع تخلف محسوب می­ گردد. همچنین کلیه عواقب قانونی متوجه شخص، شرکت یا تیم متقاضی است و مجری و تولیدکنندگان هیچ­ گونه مسئولیتی در باب این موضوع ندارند.

تبصره 3 : در صورت تخلف از اصول اخلاق کاری و عدم رعایت حق مالکیت معنوی، مجری در هر مرحله می­ تواند متقاضی متخلف را از رویداد خارج نموده و در صورت تحمیل هزینه اعلام خسارت کند.

4- تمامی متقاضیان ملزم به احراز هویت شغلی خود از طریق مدرک یا کارت معتبر، کارت صنفی یا نامه از مراجع ذیصلاح هستند.

 


نحوه گزینش و انتخاب شرکت کنندگان در رویداد نهایی:

1- برای هدایت و هدفمندکردن طرح­ و ایده ­های ارسالی، بعد از اختصاص کد به هریک از افراد شرکت­ کننده، یک منتور(راهنما) از طرف رویداد ایده را به بهترین شکل جهت حضور در رویداد استارت­ آپی راهنمایی خواهد کرد.

تبصره 1 : از نظر مجری، هیچ تفاوتی بین شرکت­ کنندگان در رویداد اعم از دانش ­آموز، دانشجو، هنرمند، فرد حقیقی و مستقل و یک شرکت وجود ندارد و منتورینگ به همه ارائه خواهد شد.

2- جهت بررسی اولیه، منتورینگ و حضور در نشست و کارگاه ­ها از دبیرخانه رویداد با متقاضیان تماس گرفته خواهد شد.

3- ایده­ های ارسال شده (نمونه کارها) به دبیرخانه در مرحله اول توسط تولیدکنندگان، داوران و منتور بررسی و پایش شده و نتایج در وب سایت Evan و www.yazdino.com  قرار داده می­ شوند.

تبصره 2 : متقاضیانی که نسبت به پایش اولیه اعتراض دارند می­ توانند تا حداکثر دو روز بعد از پایش اولیه نسبت به ارسال اعتراض خود از طریق ایمیل dunar.company@gmail.com اقدام نمایند.

4- تیم­ ها و یا نفراتی که ایده ­­هایشان در پایش اولیه برگزیده شده ­اند می ­بایست نسبت به ارائه موثر و حضوری ایده در مراسم روز داوری نهایی در حضور داوران و تولیدکنندگان اقدام نمایند.

تبصره 3 : افراد و شرکت­ هایی که در پایش اولیه منتخب شده ­اند، موظف هستند تا به ثمر نشستن طرح، با مجری و تولیدکننده همکاری لازم را انجام دهند؛ در غیراین­ صورت، مجری هیچ تعهد و مسئولیتی نسبت به ایشان ندارد.

5- برگزیدگان نهایی رویداد استارت­ آپ دمو بسته­ بندی محصولات کنجدی در مراسم اختتامیه مورخ 25 مهر 1402، براساس امتیاز تیم هفت نفره داوران (دو طراح گرافیک، یک نفر از صنعت چاپ و بسته ­بندی، یک نفر از صنعت کنجدی، یک نفر از اتحادیه صنف حلوا ساز و عصار اردکان، یک مربی فنی و حرفه­ ای، یک نفر از سازمان غذا و دارو) معرفی می­ گردند و محصول نهایی خود را عرضه می­ کنند.

تبصره 4 : در هر یک از سه محور رویداد، یک نفر برگزیده خواهد شد(جمعاً سه نفر، به شرط احصای حداقل امتیاز داوران). این افراد علاوه بر دریافت جایزه نقدی، توسط سازمان آموزش فنی و حرفه­ ای استان یزد تقدیر خواهند شد و برگزیدگان برای عقد قرارداد یا همکاری به تولیدکننده معرفی می­ شوند.

تبصره 5 : جدای از نفرات برتر، جمعاً به پنج نفر از افرادی که در گروه ­های مختلف، براساس نظر داوران و منتور قابل ستایش هستند، لوح تقدیر اعطاء خواهد شد.

تبصره 6 : نتیجه داوری در هر گروه کاملاً بر عهده داوران و با هماهنگی منتور است و مجری هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارد.

تبصره 7 : درصورتی که هیچ ایده ­ای براساس ارزیابی داوران و منتور حدنصابِ انتخاب شدن را نداشت (4 امتیاز از مجموع 7 امتیاز)، تولید کنندگان و مجری رویداد مختار هستند طبق شرایط تصمیم مناسبی اتخاذ کنند.

6- ثبت مالکیت معنوی طرح ­ها بر عهده فرد یا شرکت متقاضی و یا تولیدکننده ای است که طرح را انتخاب نموده و مجری هیچ مسئولیتی در قبال ثبت و بررسی مالکیت معنوی ندارد.

تبصره 8 : در صورت درخواست، مجری نسبت به معرفی شرکت­ های صلاحیت­ دار جهت ثبت طرح صنعتی و مالکیت معنوی اقدام خواهد کرد.

 

جدول زمان‌بندی رویداد از اعلان عمومی تا اختتامیه

 

مرحله

تاریخ

فعالیت و مکان

اول

۳۱ تیر

نشست خبری، آغاز اعلان عمومی و فراخوان شروع رویداد

فرمانداری اردکان

۱-۶ مرداد

ارسال دعوتنامه و نیاز فناورانه برای شرکت­های چاپ و بسته­بندی

دوم

 

8 مرداد

مراسم افتتاحیه

الف. جلسه رسمی و سخنرانی مسئولین و تولیدکنندگان

ب. پنل تخصصی در مورد بسته­بندی محصولات کنجدی

سالن شهید حنیف فرمانداری اردکان

سوم

۱ شهریور

جلسه ارائه نمونه محصول و اعلام نیاز به متخصصان طراحی بسته­بندی

نگارخانه جریان

۴ شهریور

جلسه ارائه نمونه محصول و اعلام نیاز به متخصصان طراحی بسته­بندی

فنی و حرفه­ای یزد

چهارم

27 شهریور

ارسال اولیه تصویر باکیفیت فایل طراحی

29 شهریور

بررسی اولیه ایده­ها (و نمونه کارها) توسط داوران و منتور

فنی و حرفه­ای یزد

3  مهر

آخرین مهلت ارسال ایده­ها (یا نمونه کار) و رفع نقص موارد پایش اولیه

۴  مهر

نشست تخصصی و منتورینگ

انتقال تجربه و منتورینگ برای شرکت کننده­ها

فرمانداری اردکان

پنجم

1۰ مهر

بررسی نهایی و انتخاب ایده­های برتر- جلسه داوری و ارائه ایده­ها

فنی و حرفه­ای یزد

1۵ مهر

نهایی کردن شرایط همکاری بین شرکت­های طراح و یا شرکت­کننده در رویداد با تولید­کننده

18 مهر

آخرین مهلت ارسال مقاله/گزارش علمی-تحلیلی در محور تحلیلی

ششم

2۵ مهر

مراسم اختتامیه (مصادف با روز جهانی غذا)

تقدیر از سه ایده برتر و پنج نفر شایسته تقدیر،

ارائه نمونه کار تهیه­شده و انعقاد قرارداد

دانشگاه اردکان

هفتم

25-27 مهر

نمایش آثار ارسالی بسته­بندی

نگارخانه جریان

2۸-۳۰ مهر

نمایش آثار منتخب بسته­بندی و ارائه نتایج محور تحلیلی رویداد

فرمانداری اردکان

 

 

 

 

 

تاریخ‌های مهم
31 تیر 1402
30 مهر 1402
31 تیر 1402
9 مرداد 1402
-
1 نفر
100 نفر
راه‌های ارتباطی
09359627137
dunar.company@gmail.com
dunar.company
اردکان - یزد
برنامه زمان‌بندی
محورهای رویداد
  • طراحی و تولید بسته بندی برای محصولات کنجدی
  • محورهای تخصصی صادراتی
  • محور تحلیلی